Neobvyklé lákadlo

Náborové video brněnské policie: Strážník bojuje ve hře s kozou!

Téma:

Nedostatek strážníků v Brně přiměl tamní městskou policii k vytvoření velmi nezvyklého náborového spotu. Jedná se o retro počítačovou hru jako z osmdesátých let, ve které je hlavním hrdinou strážník, řešící zapeklité situace.

Aby našli nové zaměstnance, pronikli strážníci až do virtuálního světa počítačových her. První level náborového spotu se inspiroval legendární "řežbou" Mortal Kombat - jen s tím rozdílem, že strážník nemusí porazit svalovce, ale kozu.

 

Odchyty zvířat totiž patří mezi nejčastější akce strážníků. Při jednom zásahu opravdu lovili kozla, jindy se snažili chytit do sítě klokana a před pár lety naháněli dokonce bizona.

 

Zatímco státní policie vsadila na akční klip plný zbraní, správných chlapů a odvahy, strážníci chtěli s nadsázkou ukázat, že jejich práce není žádná střílečka. V počítačové hře tak retro strážník vodí děti přes přechod nebo loví zločince díky dovednostem Spidermana.

 

"Nám to přišlo jako tři úrovně počítačové hry, tak jsme si řekli, sakra, proč to nezkusit," uvedl spoluautor náborového klipu Filip Veselý.

 

 

Náborový klip stál sto tisíc a policie si slibuje, že díky němu najde 45 adeptů, kteří obléknou uniformu strážníka. Novým zájemcům už policie nabízí 60tisícový náborový příspěvek, ale stavy se pořád nedaří naplnit. Teď navíc strážníci musejí hlídat nové parkovací zóny.

 

Každý třetí řidič se totiž snaží projet do centra bez povolení - u vjezdů měly být už dávno kamery, ale výběrové řízení na dodavatele skončilo fiaskem. "Máme tam čtyři hlídky, takže osm lidí denně," popsal ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal.

 

Strážníci zatím neukázněné řidiče zastavují a vracejí zpět, ale už za měsíc "doba hájení" skončí a každý, kdo vjede bez povolení do centra, dostane nekompromisně pokutu.

Josef Svoboda/epa TN.cz