VIDEO Hádka v Kladně

Drsný zákrok strážníků. Létaly nadávky i pěsti. Muž teď promluvil

Na sociální síti se objevilo video ze zákroku městských strážníků v Kladně. Ti se dostali do konfliktu s hostem restaurace, který na ně sprostě pokřikoval. Vše vyústilo ve strkanici, při které strážník muže několikrát udeřil pěstí. Podle vedení kladenské městské policie byl jeho postup v pořádku.

Strážníci řešili špatně parkující auto, od nedaleké restaurace se na ně ale snášely nevybíravé nadávky. To si nenechali líbit. Mezi hostem restaurace a strážníkem se rozhořel spor.

 

Host se odmítl legitimovat, pak strážníkovi řekl, ať si občanku v jeho tašce najde sám. Nakonec ji ale vytáhl a provokativně ji strčil strážníkovi pod čepici.

 

Strhla se rvačka, strážník poslal policistu ke zdi. Muž se začal bránit a situace eskalovala. Policista přitvrdil a zapojil do strkanice i pěsti.

 

Nakonec se vše uklidnilo, na místo nejela ani státní policie. Video se ale šíří po sociálních sítích a vyvolalo velký rozruch.

 

 

"Policajt udělal dobře. Tamto byl obyčejnej frajírek. Normální člověk by se tak nechoval," napsal jeden diskutující. "Nevím, jestli policie má jiné zákony, ale útok pěstí je trestný čin," píše další.

 

Incidentem se už zabývalo inspekční oddělení kladenské městské policie. Podle něj strážník nijak nepochybil a jednal naprosto přiměřeně. "Nebylo shledáno žádné pochybení, které by bylo v rozporu se zákonem," řekla pro TV Nova Alena Purkytová, tisková mluvčí Městské policie Kladno.

 

 

Muž z videa se jmenuje Jiří. Štáb TV Nova jej u restaurace zastihl i ve čtvrtek. Uznává, že strážníka vyprovokoval. "Každopádně hlavní chyba byla moje, že jsme reagovali tak, jak jsme reagovali, když přijeli a řvali jsme na ně," řekl pro TV Nova.

 

Opětovat rány pěstí ho prý ani nenapadlo. "Já se neotočím a neplesknu ho. Mám podmínku za bitku, nepůjdu si sednout. Já mám malinkou holčičku, vysvětlovat Jiří. Neměl by problém ani strážníkovi teď podat ruku. "Asi jo, proč ne. Já si ale vlastně nepamatuju, jak vypadal," dodal.

 

Diskuzi před několika dny vyvolal i zákrok pražských strážníků. Z bezdůvodného napadení je obvinil pracovník sociálního centra. Verze strážníků je jiná, prý byli kvůli agresivitě muže nuceni použít donucovací prostředky.

vbo TN.cz