Zvolil špatnou stranu

Policistu vyšetřují kvůli varně drog. Byt měl plný pervitinu

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
2.6. 2020 12:04
Téma:

Policista ze středních Čech je podezřelý z výroby drog. Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů vařil a užíval pervitin. Pomáhat mu měl jeden z kamarádů.

Policista byl služebně zařazen na územním odboru v Příbrami. Práce v uniformě ho ale asi moc nenaplňovala, protože dělal vše proto, aby skončil na druhé straně barikády. Alespoň to tedy tvrdí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

 

Podle ní muž užíval drogy a když mu začaly docházet peníze na jejich nákup, rozhodl se, že je začne sám vyrábět. Proto měl s jedním kamarádem vyrazit ještě před uzavřením hranic do Polska, odkud přivezl několik desítek balení léků obsahujících pseudoefedrin.

 

 

Měli pak údajně společně rozjet výrobu. Okolí to ale evidentně neuniklo, protože se o muže začali zajímat právě inspektoři z GIBSu. A skončilo to zadržením policisty.

 

Při domovní prohlídce v jeho bytě se našla laboratoř k výrobě pervitinu i samotný pervitin. Muž je teď obviněný z výroby drog a hrozí mu, že vymění uniformu za vězeňský mundúr až na pět let. Žaloba už byla podána.

TN.cz