Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.12. 2018 14:08
Partnerský spor

Hádka skončila výstřely. Muž zranil ženu, pak obrátil zbraň proti sobě

Zdroj: TV Nova

Pražští policisté zveřejnili nové informace o nedělní střelbě na Jižním městě. Potvrdili, že střelbou vyvrcholil partnerský spor. Muž nejprve postřelil svou bývalou partnerku, pak se pokusil o sebevraždu. Oba převezli záchranáři ve vážném stavu do nemocnice.

Že se na Jižním městě ozvaly výstřely, volali lidé policistům v neděli okolo 16. hodiny. Do Loosovy ulice okamžitě vyrazila hlídka. Na místo vyjeli také záchranáři. V pondělí policisté potvrdili, že šlo o vyhrocený partnerský spor.

 

V bytě, odkud se měly ozývat výkřiky a výstřely, našli zraněnou ženu. Muž ve vážném stavu seděl v havarovaném autě v sousední Jurkovičově ulici.

 

14

GALERIE: Střelba v Praze

Zdroj: AKTU.cz

Střelba v Praze - 4

Hodnocení:

 

"Kriminalisté na místě zjistili, že obě události spolu úzce souvisí. Mezi zraněnými, kteří byli v minulosti partnery, došlo v bytě ke konfliktu. Muž se rozhodl tento spor řešit střelnou zbraní a několikrát na ženu vystřelil. Poté z bytu odešel, nasedl do osobního vozidla a v něm se pokusil o sebevraždu," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

 

 

Oba dva odvezli záchranáři do nemocnice. Čtyřiapadesátiletý muž byl v ohrožení života, jeho zranění jsou vážná. Záchranáři ho připojili na umělou plicní ventilaci a zajistili dýchací cesty. "39letá žena utrpěla středně těžká zranění," doplnila Poštová.

 

Policisté obehnali dům, kde k činu došlo, páskou. Obyvatelé se pak s obtížemi dostávali domů. Muže podezřívají z nedovoleného ozbrojování a z pokusu o vraždu.

epa TN.cz