Motiv neznámý

Střelba na klinice: 3 mrtví a několik zraněných!

Téma:

Na klinice plánovaného rodičovství v Coloradu se střílelo. Incident má za následek 3 mrtvé a 9 zraněných. Příčina útoku prozatím není známá a dále se vyšetřuje. Podezřelého nicméně policie už zajistila.

Tři mrtví na klinice v Coloradu má na svědomí Robert Lewis. Během jeho útoku zemřeli dva civilisté a policejní důstojník. Policie útočníka zajistila hned po útoku a v současné době se pokouší odhalit jeho motiv. Okolí i prostory kliniky byly pečlivě prohledány, aby se vyšetřovatelé ujistili, že zde Lewis neumístil výbušninu. 

 

Kvůli nejasnému motivu zatím policie s jistotou nemůže říci, zda byla klinika pro plánované rodičovství opravdu původním cílem útočníka. Zástupci kliniky potvrzují, že motiv pachatele je neznámý, ale poukazují na otrávené ovzduší, které podporuje domácí terorismus. Nehodlají se ale vzdát a budou dále poskytovat zdravotní péči, na kterou spoléhají miliony lidí.
 

 

Policii se v tomto případě podařilo poměrně brzy zažehnat další hrozící nebezpečí. Pachatel byl zajištěn už 6 hodin po prvním hlášení o střelbě, když policie pronikla do budovy a přesvědčila ho, aby se vzdal. Lidé v okolí byli přitom varováni, aby nevycházeli ven a našli si úkryt. Současně byly uzavřeny silnice a frekventovanou oblast v centru Colorada se tak podařilo téměř vyklidit. 

 

Očití svědci popisují celou situaci jako velmi děsivou. Slyšeli množství výstřelů a netušili co se děje. Do přilehlých objektů začali pronikat jednotky SWAT. V kontextu posledních světových událostí tak měli přihlížející velké obavy. Joan Motoliniová v průběhu útoku hovořila se svou sestrou po telefonu. "Slyšela jsem výstřely. Sestra nemohla říct víc, protože byla vyděšená." 

 

Za posledních několik měsíců došlo ke čtyřem útokům na kliniky plánovaného rodičovství, mimo jiné ve Washingtonu nebo Kalifornii. Žádný z nich však neměl smrtelné následky. Jednalo se o případy vandalismu, krádeže a výhrůžek.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZASTAVÍ SE VÁM SRDCE: Policajt zastřelil rodině psa, který vykoukl ze dveří, aby ho uvítal

Hrozný masakr na americké univerzitě: Zamilovaná dívka doplatila na svou víru!

Související témata:
iho TN.cz