Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

šlo o pomstu?

Střelba na náměstí! Zbraň držel senior, po dopadení zkolaboval

Na náměstí v Dolním Bousově na Mladoboleslavsku v úterý večer střílel senior, podle všeho zhrzený štamgast místní restaurace. Ten nejspíš neunesl fakt, že ho před čtyřmi měsíci personál vyhodil kvůli špatnému chování v opilosti.

Okamžik těsně po dopadení střelce natočil i jeden z diváků TV Nova. Zadržený muž (67) kriminalistům zkolaboval v autě a ti požádali záchranáře o asistenci.

 

Incident se měl odehrát tak, že muž se dopotácel na náměstí opilý a dožadoval se vstupu do restaurace, odkud ho před zhruba čtvrt rokem kvůli nevhodnému chování vyhodili. Pak začal vykřikovat, že je mu už všechno jedno. Přitom vytáhl pistoli a začal střílet do vzduchu.

 

 

"Nedostal jsem se ani na půl náměstí, všude pásky! Vypadalo to tady jako v nějakém krimiseriálu. Všude policejní auta. Potom přijely dvě záchranky. Někdo tady čtyřikrát vystřelil. Vyhrožoval servírce nebo tomu číšníkovi. Mu nechtěli nalít, no tak bylo zle. Za chvilku, aby se člověk bál vylézt z baráku. Můžeme být rádi, že někoho netrefil," popsal událost svědek.

 

 "V této chvíli probíhá fáze prověřování a ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení. Na případu v současné době stále pracujeme," okomentovala pak případ policejní mluvčí Lucie Nováková.

Ivan Berka/ lud TN.cz