Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nedovolené ozbrojování

Střelba na oslavě! Policii prohlídka bytu zaskočila, muži hrozí vězení

Zdroj: TV Nova

Zásahová jednotka o víkendu zadržela v Pardubicích muže, který měl v jednom z bytů střílet z nabité zbraně. Zdálo se, že kriminalisté budou případ vyšetřovat jako výtržnictví, jenže domovní prohlídka ukázala, že v domě má celý arzenál - a to zřejmě bez povolení.

Beranidlo si poradilo s překážkou jako by nic a od sobotního večera dveře nejdou zamknout. Přesto za nimi stále žijí nájemníci, kteří se tváří, že o víkendových manévrech v domě nic netuší.

 

Byla půlnoc, když se ozvala střelba. Pomoc přivolali svědci. Další rána se ozvala o několik minut později. "Po příjezdu na místo slyšela hlídka Policie ČR výstřel," vysvětlil mluvčí Petr Voldán.

 

 

Na místo vyrazila zásahová jednotka. Hlídky uzavřely několik ulic, dorazili i záchranáři pro případ, že by se někomu něco stalo. Šest osob bylo v bytě. Ten, který střílel, se brzy přiznal. Provedený test na omamné a psychotropní látky měl pozitivní výsledek.

 

Domovní prohlídka ukázala, že v domě jsou navíc další zbraně. Kolik jich je a jaké to jsou, vyšetřovatelé zatím tají. Muž je měl držet nelegálně, mohl je sehnat na černém trhu. Podle kriminálky zbrojní pas nemá. "Jsme tento čin překvalifikovali na trestný čin nedovoleného ozbrojování," sdělil Voldán. Muži hrozí až dva roky vězení. Není tak vyloučeno, že nakonec skončí ve vazbě.

Petr Brzek/ lud TN.cz