Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rvačka mezi pasažéry

Střelba v autobuse MHD! Pomozte najít svědky, prosí policie

Svědkyně střelby v autobusu MHD na Smíchově
Zdroj: Policie ČR

Pražští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc. Žádají lidi, aby pomohli identifikovat dvě svědkyně, které v březnu cestovali autobusem, v němž se strhla bitka. Při ní dokonce padly výstřely, naštěstí z plynové pistole. Dva cizinci kvůli incidentu skončili ve vazbě.

"Kriminalisté druhého policejního obvodu se na pokyn dozorujícího státního zástupce opakovaně obracejí na veřejnost se žádostí o spolupráci. Apelují na svědky, konkrétně dvě starší ženy a jednoho muže středního věku, zachycené na záběrech, aby se přihlásili se svým svědectvím na policii," vyzvala mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

 

Incident se odehrál přímo před ženami a podle policistů by mohly výrazně přispět k vyšetření celého případu. Ten se stal 13. března krátce před 15. hodinou v autobuse MHD na pražském Smíchově.

 

 

 

Mezi jednapadesátiletým Čechem a dvěma cizinci ze zemí bývalého sovětského svazu došlo ke konfliktu. Cizinci muže brutálně zbili, ten na ně vytáhl plynovou pistoli a vystřelil. Zmlácený muž skončil v péči záchranářů. Cizinci z místa utekli. Celý incident zachytila kamera v autobuse.

 

Brutální bitka v autobuse:

 

Policistům se po dvou dnech podařilo oba cizince zadržet. Do akce policisté nasadili i Speciální pořádkovou jednotku. Muži jsou stíháni vazebně. Policisté je podezřívají z výtržnictví a z těžkého ublížení na zdraví.
 

vbo TN.cz