pálil ze samopalu

V Dolní Lutyni na Karvinsku se střílelo! Policisté zadrželi dva lidi

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč, Lucie Staničková
8.10. 2020 11:18
Téma:

V rodinném domě v Dolní Lutyni na Karvinsku se ve středu večer střílelo. Podezřelý zřejmě použil samopal, potom se dal na útěk v autě. Policisté ho po honičce dopadli. Motivem byly podle policie rodinné spory. V souvislosti s touto událostí zadrželi kriminalisté dva lidi.

Policisté od středečního večera zasahují v Dolní Lutyni na Karvinsku. V jednom z rodinných domů se mělo před 20. hodinou střílet ze samopalu.

 

"Ve večerních hodinách zde došlo ke konfliktu několika lidí, při kterém z dosud nezjištěných příčin střílelo," informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

 

 

Kromě všech hlídek z okolí a kriminalistů dorazila na místo i zásahová jednotka, povoláni byli také policejní psovodi a speciální pořádková jednotka . Během zásahu policisté zajistili další zbraně včetně samopalu, podezřelý se ale dal na útěk. Na místě činu zůstal údajně jeden lehce zraněný člověk.

 

"Podezřelého se policistům podařilo zadržet," potvrdila TN.cz policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

Policisté podezřelého mladíka dopadli po zhruba dvou hodinách v Bohumíně. Podle svědků má být zraněný, protože při pronásledování měli strážci zákona střílet.

 

"Při zadržení policisté použili služební zbraně a zadrželi dva lidi, z toho jeden člověk utrpěl zranění, které mu neohrožuje život," doplnila Jiroušková.

 

 

Rodinný dům a okolí mezi tím policisté evakuovali. "V místě události došlo zřejmě k úniku plynu, policisté evakuují pro zajištění bezpečí obyvatel potřebné objekty a činí další úkony,“ doplnila policejní mluvčí.

 

Jednou z verzí je, že plyn nechal schválně ucházet podezřelý. To však musí potvrdit vyšetřování. Evakuace netrvala dlouho a lidé z okolních domů se mohli vrátit.

 

"V současné době probíhají procesní úkony, ohledání místa činu za přítomnosti policejních specialistů z různých odvětví," uzavřela Jiroušková.

mch TN.cz