desítky zraněných

Řádění šílených střelců v USA! 20 mrtvých v Texasu, 10 v Ohiu

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 4.8. 2019 12:51
Téma:

Hned dva útoky šílených střelců v rozmezí několika hodin zasáhly v noci na neděli Spojené státy. Pár hodin poté, co Patrick Crusius zastřelil 20 lidí v hypermarketu v Texasu, zaútočil zatím neznámý střelec také v klubu ve městě Dayton v Ohiu. Kromě střelce zemřelo 9 dalších lidí

Zatím neznámý útočník, který při činu zemřel, začal střílet po druhé hodině ráno místního času v baru ve městě Dayton. Podle policie zemřel střelec a dalších 9 lidí. Sanitky odvezly do nemocnic 16 lidí.

 

Na twitteru také uvedli, že zasahují kvůli hlášení o střelbě a prošetřují podezření, že na místě útočil i druhý střelec, který měl ujet v tmavém jeepu. Podle svědků se z baru ozvaly desítky výstřelů.

 

Pachatel v Texasu předtím zahájil střelbu z útočné pušky v prodejně Walmartu poblíž obchodního domu Cielo Vista v sobotu přibližně v 10 hodin ráno místního času. Policie pronikla do prodejny, kde nalezla desítky mrtvých a zraněných.

Střelec v texaském hypermarketu zabil 20 lidí:

 

Podle webu CNBC.com zemřelo minimálně 19 lidí a 40 osob bylo zraněno. Úřady zatím oficiálně potvrdily 20 obětí a 26 zraněných. Devět z nich je podle televize Al Jazeera v kritickém stavu.

 

Policie střelce na místě zadržela. Je jím teprve 21letý běloch z Texasu. Při zatýkání nekladl odpor a zřejmě neměl žádného komplice. Motiv jeho činu zatím zveřejněn nebyl, je vyšetřován za zločin z nenávisti. Mezi mrtvými i zraněnými jsou lidé původem z Mexika.

 

Policie na Twitteru uvedla, že na místě zasahuje a zároveň požádala lidi, aby se lokalitě vyhýbali. Dopoledne místního času bylo nákupní středisko plné lidí, zákazníků mohly být až tři tisíce.

 

Videa z místa činu, která návštěvníci prodejny přidali na sociální sítě, zachycují evakuaci obchodu. Podle CNN se na vyšetřování v místě podílí i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

 

 

Záchranná služba převezla do nemocnice několik desítek lidí. Místní obyvatelé jsou ze střelby v šoku. "Jen doufám, že nezemřely žádné děti," řekla svědkyně médiím. Do nemocnice míří i zástupy příbuzných, kteří se bojí o své nejbližší. 

 

Kvůli velkému počtu zraněných vyzvaly nemocnice obyvatele k darování krve.

 

Téměř milionové texaské El Paso leží na hranicích s Mexikem, na druhé straně hranice je více než milionové město Ciudad Juárez.

 

GALERIE: Střelba v texaském El Pasu má nejméně 20 obětí

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Střelba v texaském El Pasu si vyžádala nejméně 20 mrtvých - 4

mik TN.cz