Drama ve Slaném

Muže v nemocnici postřelila ostraha. "Útočil na zdravotníky," popsal ředitel

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 16.1. 2020 20:03
Téma:

V nemocnici ve Slaném se střílelo. Jeden z hospitalizovaných pacientů se začal sebepoškozovat a byl agresivní. Nožem poté zaútočil i na přivolanou ostrahu, která pacienta střelila do nohy. Nikdo jiný nebyl zraněn.

Drama se v noci na čtvrtek odehrálo na jednotce intenzivní péče nemocnice ve Slaném. Podle informací TV Nova se jeden z pacientů začal na těle řezat, odmítal ošetření a choval se agresivně k personálu nemocnice.

 

Když začal nožem ohrožovat i lékaře a zdravotní sestry, přivolali ostrahu. Ani té se ale nejdříve nepodařilo pacienta zpacifikovat, naopak podle policie vymrštil nůž směrem ke zdravotníkům a ochrance.

 

"72letý pacient, přijatý 14. ledna, začal fyzicky napadat personál. Ke zvládnutí situace byla přivolána ozbrojená ochranka, na kterou následně agresor zaútočil nožem. Při odvracení útoku byl člen ochranky nucen použít střelnou zbraň," uvedl ředitel nemocnice Štěpán Votoček.

 

 

Kulka zasáhla muže do nohy, podle ředitele nemocnice měl ale pouze povrchnové zranění. Pacienta se podařilo uklidnit léky a ránu ošetřit. Až do útoku se podle Votočka projevoval klidně, proč se k němu rozhodl, proto objasní psychiatr.

 

Nikdo jiný zraněn nebyl, případ si převzali policisté, kteří budou teprve zjištovat další podrobnosti. Muž je podezželý z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.

TN.cz