útok v nemocnici

Stav kriticky zraněné ženy se ještě zhoršil! Lékaři bojují o její život

Pietní místo před ostravskou nemocnicí
Zdroj: Profimedia
Už v úterý před nemocnicí vznikla pietní místa
Petr Zapletal
Petr Zapletal, Eva Pavelková
Publikováno 11. 12. 2019
Téma:

Zdravotní stav ženy, kterou útočník v ostravské nemocnici vážně zranil, se ještě zhoršil. Informovala o tom mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Další dva zranění jsou mimo ohrožení života, jeden byl zraněn jen lehce.

Žena byla po útoku v kritickém stavu a bojovala o život. Hned v úterý podstoupila operaci, ve středu ale přišla smutná zpráva. "Aktuální informace je, že se stav kriticky zraněné ženy zhoršuje," uvedla krátce před šestou večer mluvčí nemocnice Petra Petlachová pro TN.cz.

 

Útočník měl ženu střelit do hlavy. Zranil ještě další dva lidi, stav jednoho z mužů je vážný, ale už by neměl být v ohrožení života. Zranění druhého muže je podle lékařů lehčího charakteru.

 

Aktuální informace o zraněných najdete v záznamu živého vysílání s Filipem Pultarem:

 

Před budovou ostravské polikliniky, kde se v úterý střílelo, vznikla dvě pietní místa. Lidé tam zapalují svíčky už od úterního odpoledne. A mnozí další se tam stavili ve středu před šestou hodinou ráno, cestou do zaměstnaní.

  

Budova byla uzavřená, na místě byli policisté. Ve středu už budou ordinace v provozu, kromě části třetího patra, kde se střílelo. Zdejší lékaři vyzývají dárce krve, hlavně skupiny 0-, aby krev přišli darovat. V úterý totiž spotřebovali desítky krevních konzerv.

 

Na tragickou střelbu zareagovali i ostravští radní - město tak v noci nerozsvítilo některé ze svých dominant, např. radniční věž. V kapli ostravské nemocnice ve středu probíhala zádušní mše. Zastupitelé Ostravy také rozhodli o tom, že rodiny obětí dostanou finanční pomoc. O té mluvila i vláda a kraj.

 

Podle psychologů mohl útočníka k otřesnému činu dohnat nějaký zlomový okamžik. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

sei TN.cz