děsivý útok

Střelba v pizzerii ve švédském Malmö! Patnáctiletý chlapec přišel o život

Střelba v Malmö
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 10. 11. 2019
Téma:

Ve švédském městě Malmö došlo v sobotu večer k útoku, který měl tragické následky. Ozbrojenci stříleli v pizzerii a zasáhli dvě děti. Patnáctiletý chlapec přišel o život, druhý z teenagerů je v nemocnici.

Na jedné z nejrušnějších ulic třetího největšího švédského města Malmö v sobotu večer okolo 21. hodiny došlo k otřesnému útoku. Neznámí ozbrojenci si vyhlédli pizzerii - stříleli zvenčí do oken. Rány zasáhly dva teenagery.

 

Jedním z nich byl patnáctiletý chlapec, který byl ještě naživu, když přijeli záchranáři. Převezli ho do nemocnice, tam ale v noci na následky svých zranění zemřel. V nemocnici skončila i druhá oběť, bližší informace o ní však policisté neuvolnili. Podle jejich oficiálního prohlášení však rovněž byla nezletilá.

 

 

 

Podle švédského deníku The Local měli útočníci z místa odjet na kole. O půlnoci policie jedno opuštěné kolo našla, není ale jisté, jestli se jednalo o jedno z těch, které použili střelci.

 

K útoku došlo jen chvíli předtím, než o několik ulic dál explodovala bomba přidělaná k autu. Policie prověřuje, jestli spolu obě události nesouvisí, zatím je však na jednoznačný závěr příliš brzy. Při výbuchu naštěstí nikdo nezemřel.

 

Ve Malmö nejsou útoky ničím ojedinělým. V červnu roku 2018 při střelbě v centru města zemřeli tři lidé a další tři byli zranění. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

Související témata:
TN.cz