zásah policie

Střelba v Rychnově nad Kněžnou, zraněná žena je v kritickém stavu

Střelba v Rychnově nad Kněžnou - 3
Zdroj: AKTU.cz
Téma:

V Rychnově nad Kněžnou se ve čtvrtek večer ozvala střelba. Muž měl podle informací TV Nova střelit svou vlastní manželku. Palbu spustil po vzájemné hádce v restauraci. Žena je v kritickém stavu v nemocnici, kam ji transportoval vrtulník.

Incident se stal kolem osmé hodiny večer v restauraci U Zvonu, kam ihned po nahlášení střelby vyrazili po zuby ozbrojení policisté a také záchranáři. Ti na místo vyslali vrtulník.

 

"Dnes krátce po 20. hodině přijal operační důstojník oznámení o střelbě v jednom z restauračních zařízení na rychnovském náměstí. Hlídka policistů, která na místo přijela jako první, nalezla na místě těžce zraněnou ženu a zadržela muže, který je z činu podezřelý. Nikdo další z hostů ani personálu podniku nebyl ohrožen," uvedla k případu ve čtvrtek večer tisková mluvčí policie Ivana Ježková.

 

Podle jejích slov na místo okamžitě vyrazil kompletní výjezd kriminalistů, kteří na místě činu zajišťují veškeré informace a důkazy potřebné k objasnění činu.

 

Reportérovi TV Nova se podařilo zjistit, že v restauraci došlo mezi manžely k hádce, po které měl muž vytáhnout zbraň a střelit vlastní ženu do hlavy. Pachatel byl zadržen. Zda muž držel zbraň legálně, policie zatím neuvedla.

  

Vrtulník záchranářů přistál přímo na rychnovském náměstí, žena nyní bojuje o život v nemocnici.

 

 

Zatím není jasné, proč se začali manželé hádat, přesnější okolnosti celého incidentu musí vyšetřit policisté. "Více informací uvolníme v zítra dopoledne," uzavřela mluvčí.

klma TN.cz