Střelba v Německu

Střelec z Hanau zabil ve dvou barech devět lidí! Mluví se o terorismu

michora
Zdeněk Michora, Martin Klícha
Publikováno 20. 2. 2020
Téma:

Nejméně devět mrtvých a několik těžce zraněných má na svědomí střelec, který ve středu v noci začal útočit v německém městě Hanau u Frankfurtu nad Mohanem. Podle prvních informací mířil na dva bary, v kterých se kouří vodní dýmky. Podle policie byl pachatel nalezen mrtev ve svém bytě, kde bylo další mrtvé tělo, celkem tak zemřelo 11 lidí.

První výstřely měly třesknout kolem 22. hodiny. Deník Bild před půlnocí uvedl, že mrtvých je osm. To později potvrdili policisté. K ránu bylo včetně podezřelého celkem 11 mrtvých. Další lidé mají být těžce zranění.

 

Střelec či střelci nejprve stříleli na šiša bar v centru stotisícového města. Poté napadli v jiné části města další z barů, kde se scházejí kuřáci vodních dýmek. Pachatel či pachatelé unikli.

První záběry z místa:

Po několikahodinovém pátrání vtrhla zásahová jednotka do bytu podezřelého a našla ho mrtvého. Opodál leželo další tělo, o kterém zatím není nic známo.

 

Dosud není jasné, kolik bylo útočníků, podle policie ale nic nenapovídá tomu, že by bylo pachatelů více. Ministr vnitra Hesenska Peter Beuth klasifikoval zločin jako terorismus, uvádí agentura Enex.

 

 

Na místo vyrazil velký počet policistů a záchranářů. Část města byla uzavřená. V jeho bytě měli najít dopis, kde se ke všemu přiznává, v textu dopisu zveřejnil zmatené názory, které mají pravicovou povahu, uvádí portál Bild.

 

Hanau leží 25 kilometrů od Frankfurtu nad Mohanem.

GALERIE:Střelba v Hanau

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Střelba v Hanau - 2

 

Související témata:
mch TN.cz