masakr v usa

Střelec z Ohia si už ve škole psal seznam obětí! Zabil i svou sestru

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 5.8. 2019 13:58
Téma:

Během pouhých 13 hodin ve Spojených státech se staly dva masakry, při kterých zemřelo dohromady 29 lidí. Jeden z nich se odehrál v Ohiu, kde si střelec útok připravoval zřejmě už od svých školních let. Podle jeho bývalých spolužáků si na střední sepsal seznam obětí. Při masakru zastřelil i svou 22letou sestru.

Trvalo přibližně 30 sekund, než policisté zabili střelce v Daytonu v Ohiu, během této krátké doby však muž stihl zabít devět lidí a 27 zranit. Mezi obětmi byla i jeho 22letá sestra Megan. Podle úřadů na místo přijela s bratrem, o útoku však zřejmě neměla ponětí.

 

Policie je v kontaktu se zdrcenými rodiči, kteří zatím nejsou připraveni mluvit o smrti obou svých dětí. K případu se však pro CNN vyjádřili bývalí spolužáci střelce. Podle všeho si měl muž plánovat útok už jako student střední školy, kde si sepsal seznam obětí.

 

Tuto informaci potvrdili čtyři jeho bývalí spolužáci. Vedení školy jim po útoku oznámilo, že na tomto seznamu byla i jejich jména. Obětmi hrůzného masakru měli být například Spencer Brickler a jeho sestra. "Na střední škole byl tak trochu temný a měl sklony k depresím," vzpomíná na útočníka Brickler. Tvrdí, že nemá ponětí, co střelce přimělo ho přidat na svůj seznam.

 

Další jeho bývalý spolužák, který chtěl zůstat anonymní, uvedl, že když si ho zavolali do školy, sdělili mu, že byl na seznamu obětí na prvním místě. Dodal, že seznam byl rozdělen do dvou sloupců. V jednom z nich byli pouze chlapci, které chtěl střelec zabít. Druhý sloupec byl plný dívek - ty útočník plánoval znásilnit.

 

 

Některá dívčí jména patřila studentkám, které s ním odmítly jít na rande. Mezi nimi byla i žena, která pro CNN promluvila anonymně. I jí vedení školy sdělilo, že byla na tomto seznamu. Podle jejích slov útočník ve škole často simuloval střelbu a vyhrožoval, že zabije sebe i ostatní. "Rád se na lidi díval a předstíral, že na ně střílí," vzpomíná žena.

 

Otřesný útok se odehrál 13 hodin po masakru v texaském městě El Paso, kde 21letý muž zastřelil 20 lidí v obchodním domě Walmart. Mezi obětmi byla podle deníku USA Today i 25letá maminka, která vlastním tělem chránila dvouměsíční miminko. Díky tomu dítě útok přežilo, přestože skončilo v nemocnici se zlomeninami poté, co na něj jeho mrtvá matka spadla.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o dvou víkendových masakrech ve Spojených státech:

Související témata:
TN.cz