vystřelil 6x

Střílel v hospodě, teď skončil ve vazbě! Muži hrozí až osm let vězení

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 24.8. 2019 17:28
Téma:

Muž, který několikrát vystřelil v hospodě v Ostrově, byl vzat do vazby. Podle státního zástupce bylo důvodem to, že hrozilo opakování trestné činnosti. Motivem měly být rodinné spory a také alkohol. Střelec je obviněn z vydírání a výtržnictví, hrozí mu až osm let vězení.

Uvnitř hospody v Ostrově padlo v noci na pátek celkem šest výstřelů. Nikdo během incidentu naštěstí nebyl zraněn. Muž měl zamířit na barmana a několikrát vystřelit.

 

"Poté ještě několikrát vystřelil směrem na vstupní dveře a bezpečnostní kameru," doplnil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. To je vidět i na záznamu z kamery, který policie zveřejnila.

 

Barmanovi se podařilo přivolat policii, střelec uvnitř držel několik lidí. Po několika desítkách minut vyjednávání naštěstí rukojmí propustil. Následně ho zadržela policie.

 

 

Státní zástupce Jan Svatoš podal návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval. "Hrozilo, že by mohl opakovat trestnou činnost," vysvětlil důvody vzetí do vazby Svatoš.

 

Podezřelý se i vyjádřil k motivu střelby, byly to rodinné spory, podle státního zástupce v incidentu sehrál roli také alkohol. Podezřelý nad svým činem vyjádřil lítost.

 

Na reportáž TV Nova o celém incidentu se můžete podívat zde:


 

TN.cz