střelba v usa

Video z kostela: Vrah vystřelil dvakrát, pak ho zabil pohotový muž z ostrahy

Téma:

Ozbrojený muž začal v neděli střílet při bohoslužbě v kostele v americkém Texasu. Jednoho muže zabil a druhého těžce zranil, než ho pohotově zneškodnil jeden z mužů ostrahy. Záběry z kostela se dostaly na veřejnost.

Krvavý incident se stal v neděli ráno místního (odpoledne evropského) času v obci White Settlement nedaleko města Fort Worth.

 

Muž, kterého podle místních médií nikdo neznal, vytáhl během bohoslužby zbraň a dvakrát vystřelil. Zabil strážného a postřelil dalšího muže, který je v kritickém stavu v nemocnici.

 

 

Než stačil ublížit někomu dalšímu, zastřelil ho další z mužů ostrahy kostela. Po prvních výstřelech začali lidé v panice ječet a krýt se v lavicích. Strážce stojící u zadních lavic kostela ale rychle tasil svou zbraň a jednou přesně zasáhl útočníka, který stál proti němu v přední části stánku.

 

Když padl útočník k zemi, několik ozbrojených účastníků bohoslužby přispěchalo na pomoc, ostatní farníci se dál snažili ukrýt mezi lavicemi. Dva se při tom lehce zranili. Video z kostela zveřejnil uživatel Twitteru GrantB911:

 

O motivu střelce zatím úřady neinformovaly.

 

Související témata:
mch TN.cz