kůň jako terč

Střelec zranil koně airsoftovou střelou. Vypsali na něj odměnu

Airsoftovou zbraní někdo postřelil v Rábech na Pardubicku přímo v ohradě dvanáctiletého koně. Rána se okamžitě zanítila. Hrozilo, že by zvíře mohlo přijít o končetinu. Policie případ vyšetřuje, ale střelce zatím nenašla. Za jeho dopadení nabízí majitelé zvířete finanční odměnu.

S airsofotovu zbraní si nadšenci rádi hrají v přírodě na vojáky a dokud dobrovolně střílí jen po sobě, je to v pořádku. Jenže teď si za cíl někdo vybral koně. Bolestivý pro něj není jen zásah, ale i mnohadenní léčba.

 

Plastová kulička vystřelená na několik metrů z airsoftové zbraně se ve většině případů do svalstva nezavrtá. Tady to ale bylo jinak. "Ta musí být nějakým způsobem upravená, jinak si nedokážeme vysvětlit, že to prorazilo kůži," myslí si ošetřovatelka koní Petra Paprskářová.

 

 

Pachatel nejspíš střílel z blízka, navíc musel jít mezi koně do ohrady. U cesty totiž dvanáctiletý kůň Šáma v tu dobu nebyl. "Pachateli hrozí až roční trest odnětí svobody," varovala mluvčí policie Eva Maturová.

 

Kůň začal kulhat, na noze se mu udělal otok a pak přestal žrát. Zhubnul padesát kilogramů a každou půl hodinu se rána musí čistit. Dostává i antibiotika. Chovatelovou odpovědí na útok je teď instalace nového kamerového systému. Zvířata navíc bude kontrolovat hlídač. Za poslední léta je to v širokém okolí jediná střelba na koně.

 

 

Léčba koně už stála patnáct tisíc korun a chovatelé navíc chtějí dát deset tisíc korun tomu, kdo je přivede na stopu střelce.

tn.cz / gar