Střepiny 24. 3. 2019

Téma:

Dětské bitkařské gangy! Co na brutální zábavě teenageři vidí, proč se u ní natáčí a jak nebezpečný trend zastavit? Očekávané narození dalšího královského potomka. V čem bude jeho příchod na svět jiný a jaké starobylé tradice kvůli němu poruší Meghan a Harry? A přísné emisní limity Evropské unie a budoucnost elektromobility. Jak reálný je u nás její masivní rozvoj?

Dětské bitkařské gangy. Rvačky náctiletých jsou čím dál brutálnější a jejich videa končí na sociálních sítích. Stává se z nich fenomén, který se Českem šíří rychlostí virové nákazy. Nejvíce jich je ve velkých městech, ale tlačí se postupně i do dalších míst celé republiky. Proč tento druh zvrhlé zábavy děti láká?

 

 

Jak splnit přísné emisní limity, které evropským automobilkám vytyčila pod hrozbou astronomických pokut Evropská komise? Jedině masivním rozvojem elektromobility. Jenže elektroauta jsou zatím u nás drahá a infrastruktura dobíjecích stanic je bídná. I o těchto výzvách jednal v pondělí v Mladé Boleslavi premiér Babiš se zástupci automobilového průmyslu. S jakými závěry? Čeká nás krach evropského automobilismu?

 

 

Termín narození prvního potomka vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle a prince Harryho se nezadržitelně blíží. Novináři se předhánějí v tom, kdo z nich o budoucím potomkovi přinese ty nejžhavější drby. Ten zatím poslední je, že si princ Harry plánuje vzít otcovskou dovolenou, což znamená značné porušení starobylých zvyků. Čím vším nastávající rodiče narušují po staletí udržované tradice a kdo je tím největším narušitelem upjaté královské etikety?

 

 

Archiv Střepin najdete ZDE.

frm TV Nova