Střepiny 10. 2. 2019

Téma:

Nechutný skandál kolem polského masa na pultech českých obchodů. Jak nakupovat, abychom měli jistotu kvality? Zájmy dětí versus ambice rodičů. Co všechno zvládne náš potomek? A dvě novely zákona proti týrání zvířat. O kolik zpřísní dosavadní praxi, a na které otřesné případy z poslední doby už nedosáhnou?

Polomrtvé krávy na jatkách, lži o původu masa a snaha zamést vše pod koberec. Reportáž z polské bourárny odstartovala další z řady skandálů s potravinami. Představuje levné polské zboží nebezpečí pro naše zdraví? Jak nakupovat, abychom měli jistotu kvality?

 


Ve škole mít ty nejlepší výsledky, ve sportu být nejlepší z týmu, zvládnout co nejdřív co nejvíc jazyků a když ještě zbude chvilka volna, rozvíjet talent v nějakém uměleckém kroužku. Rodiče chtějí pro své potomky obvykle to nejlepší, aby jim zajistili zářnou budoucnost. Když se to ale přežene, důsledky pro děti můžou být zásadní. Jak najít tu správnou míru?

 

 
Tento týden televize Nova oslavila své pětadvacetiny a my dnes zakončíme náš miniseriál věnovaný tomuto výročí. Jaké události toho čtvrtstoletí byly nejdůležitější pro republiku a jaké pro vás osobně? Ptali jsme se na to lidí v ulicích Prahy i známých analytiků.

 

 


Přelomový rozsudek, který poslal za týrání psa pachatele na 21 měsíců za mříže, prolomil stereotyp české justiční praxe a znovu rozvířil debatu o trestech za týrání zvířat. Na stole jsou teď rovnou dvě novely. Ta první z dílny TOP 09 leží ve Sněmovně už od léta, druhou nově inicioval premiér Andrej Babiš, kterého se téma prozatím příliš netýkalo. Co se změnilo? Které nejzávažnější případy týrání se v poslední době objevily? A jak výrazně chtějí novely vůči pachatelů v budoucnu přitvrdit?

Archiv Střepin najdete ZDE.
 

Související témata:
frm TV Nova