Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střepiny 13. 1. 2019

Desátý rok od žhářského útoku ve Vítkově. Jak dnes žije rodina tehdy dvouleté Natálky? A jak se daří jí? Poslechněte si exkluzivní rozhovor. Ve Střepinách můžete vidět také první díl našeho seriálu k 25. výročí televize Nova - Václav Havel a jeho éra. Jak na ni vzpomíná jeden z jeho nejbližších spolupracovníků? A nevyzpytatelné počasí. Extrémy v zimě i v létě a živelné pohromy v exotických destinacích. Co na to říkají klimatologové?

 Letos uplyne deset let od útoku žhářů na dům romské rodiny ve Vítkově. Tehdy dvouletá Natálka při něm utrpěla popáleniny na osmdesáti procentech těla, několik týdnů bojovala o holý život. Žháři si své tresty odpykávají ve věznicích se zvýšenou ostrahou.

 

Zhruba rok po jejich odsouzení byl ve své chatě nalezen předseda soudního senátu v kauze vítkovských žhářů Miloslav Studnička s proříznutým hrdlem. Okolnosti jeho úmrtí jsou dodnes nejasné.

 

 

Televize Nova slaví 25. narozeniny. Na Pražském hradě se za tu dobu vystřídali tři prezidenti. My si v prvním dílu našeho miniseriálu k výročí naší televize zavzpomínáme na prvního z nich. Jaká byla éra Václava Havla? Jak ji vidí odborníci a jak na ni vzpomíná jeden z jeho nejbližších spolupracovníků.

 

Archiv Střepin najdete ZDE.

TN.cz/vem