Střepiny 14. 4. 2019

Téma:

Útoky psů náročných na výchovu a majitelé, kteří je nezvládají. Hrozí i u nás zákaz chovu takových plemen? Kumulace funkcí politiků aneb supermani ve sněmovně. A první obrázek černé díry a další záhady vesmíru, které čekají na odhalení.

Z dvou set poslanců ve sněmovně více než třicet vykonává souběžně další politickou funkci nebo dokonce několik funkcí. Mnozí zákonodárci mají posty v dozorčích radách, soukromých nebo i rodinných firmách. Pro někoho je to důvod k obdivu, jiný to kritizuje. Ale mají takoví dříči čas na své voliče?

Zdravotní stav prezidenta, brexit a referendum o vystoupení Česka z Evropské unie. Dále pak nová slovenská prezidentka i budoucnost šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje, který čelí podezření z manipulace s mýtným tendrem.

 

 

Dvouletá podmínka a náhrada škody ve výši 600 tisíc korun. To je trest, který si tento týden od soudu odnesl Lukáš Černošek, majitel psa, který koncem roku 2017 usmrtil roční dítě. Znovu tak rozvířil debatu o chovu potenciálně nebezpečných psích plemen. Kdo je zodpovědný za útoky psů na člověka? Jsou tato plemena nebezpečnější než jiná? A čeká nás jejich zákaz, jako v některých evropských zemích?

Archiv Střepin najdete ZDE.

Související témata:
frm TV Nova