Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střepiny 2. 12. 2018

Narození geneticky upravených dvojčat v Číně. Odstartuje produkci dětí na zakázku? Začátek zimní sezóny a tipy, jak ušetřit tisíce při rodinném lyžování doma i v zahraničí. A návštěva Mikuláše, anděla a hlavně čerta. Jak to udělat, aby z toho dítě neutrpělo trauma?

Mikuláš, anděl a hlavně čert! Někde čekají hlavně na něj jako na pádný výchovný prostředek, jinde by ho nepustily ani přes práh. Co si myslíte vy? strašit nebo nestrašit děti čerty? A Co si o tom myslí dětští psychologové a jak by taková návštěva z pekla měla vypadat, aby se nestala traumatizujícím zážitkem?

 

První geneticky upravené děti. Čína se pochlubila dvojčaty, jejichž otec se léčí s AIDS a ona se narodila imunní vůči viru HIV. Je to začátek výroby dětí na zakázku?

 

 

Na horách pomalu startuje nová sezóna. A protože taková rodinná dovolená na lyžích není zrovna levnou záležitostí, poradíme vám, jak na to jít chytře. Ušetřit se dá na skipasech, ubytování, ale i volbě místa a termínu a to až tisíce korun.

 


Posílení české mise v Afghánistánu i nutnost modernizace armády. Na tom se minulý týden na velitelském shromáždění armády shodli prezident Zeman i premiér Babiš. Ambiciózní plán výměny zastaralé armádní techniky počítá s výdají ve výši sta miliard korun. Ptali jsme se politiků i samotných vojáků. Které kusy jejich vybavení už patří do muzea? Kdo zaplatí nové a kdy se toho armádá dočká?

 

Zemřel George Bush starší. Čím vším byl a co mu historie nezapomene?
 

TN.cz/vem