Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střepiny 20. 1. 2019

Rasismus, nesnášenlivost a lidská krutost na sociálních sítích. Opravdu změnily život k horšímu a za jaký komentář můžete skončit ve vězení? Nová nejbohatší žena na obzoru. Které dámy vládnou žebříčku, jak k bohatství přišly a za co utrácí? A nevyhnutelné zdražování nových aut. Na kolik nás přijdou a jak změní automobilový trh?

Po odvysílání reportáže o malé Natálce, která se před deseti lety stala nevinnou obětí žhářského útoku, se na sociálních sítích začaly vedle hlasů pochopení a soucitu objevovat i desítky rasistických a hanlivých komentářů. Facebook je sice poměrně rychle mazal, ale přesto znovu ukázaly tu nejtemnější stránku virtuálního světa. Je to skutečná tvář dnešní společnosti? Změnily sociální sítě svět k horšímu? Jaká rizika přinášejí a jak je minimalizovat?

 

Žebříček nejbohatších žen světa bude mít zřejmě brzy novou královnu. Na první místo se po rozvodu pravděpodobně katapultuje Mackenzie Bezos. Manželka zakladatele společnosti Amazon, Jeffa Bezose. Jaké další ženy na seznamu nejbohatších najdeme, jak ony přišly ke svému bohatství a za co ho rozhazují?

 

 

Snížit emise oxidu uhličitého u nově vyrobených aut o bezmála čtyřicet procent! To je závěr, se kterým před Vánoci přišla Evropská komise. Opatření, které má významně prospět čistotě ovzduší a omezit skleníkový efekt, má ale i své stinné stránky. Tou, kterou pocítíme nejvíc, je výrazné zvýšení ceny automobilů a odborníci už teď bijí na poplach. Kolik si za nová auta připlatíme? Můžou automobilky přísné limity vůbec splnit? A čeká nás přechod k elektromobilům?

 

Britští poslanci tento týden drtivou většinou odmítli přijetí brexitové dohody. Británie i Evropa tak zůstávají v nejistotě. Jaká atmosféra teď panuje a jak se to dotýká nás?

 

 

Archiv Střepin najdete ZDE

frm TV Nova