Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střepiny 20. 5. 2018

Zdroj: TV Nova

Královská svatba! Nejzásadnější momenty i střípky ze zákulisí očima naší zvláštní zpravodajky. Rozkopané Česko a ambiciózní plán úředníků na novou celorepublikovou silniční síť. Co je realita a co utopie? A krabičkové diety jako fenomén stravování posledních let. Za kolik a jak fungují?

Za dvanáct let by v Česku měla začít růst nová síť rychlostních silnic, která by měla spojit krajská města po obvodu republiky. Alespoň tak to dnes plánuje Ředitelství silnic a dálnic. Podle něj se totiž do té doby zvládnou opravy i dostavby všech plánovaných komunikací u nás.

 

 

Řidiči ale tento optimismus zdaleka nesdílejí. Česká republika je rozkopaná a práce jdou podle nich příliš pomalu. Kolik desítek let ještě strávíme v kolonách? Proč na rozkopaných úsecích často nikdo nepracuje? A jak to bude na silnicích vypadat letos v létě? Na to všechno se ptala redaktorka Eliška Zvolánková.

 

 

Jíst zdravě, zhubnout a nemít s přípravou jídla práci, to je sen spousty lidí. A zdá se, že cestou k takovému ideálu je pro stále více Čechů stravování z krabiček neboli krabičková dieta. Jak tahle metoda funguje? Kolik stojí a proč je jídlo z krabičky fenoménem posledních let? Na to se výživových specialistů i výrobců ptal Václav Crhonek.

 

Archiv Střepin najdete ZDE.
 

TN.cz/vem