Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střepiny 24. 2. 2019

Jak vypadá v současnosti boj o vesmír a jakou roli by v něm mohla hrát Česká republika? Kvalita výuky v autoškolách a znovuoživený nápad řidičáků na zkoušku. Proč nad ním odborníci kroutí hlavou? Tři měsíce do voleb do Evropského parlamentu. Co všechno můžou změnit a jak vypadá první průzkum preferencí? Ve Střepinách jsme také zjišťovali, co všechno by přinesla zamýšlená regulace prostituce a co si o návrhu Pirátů myslí lidé z oboru?

Za tři měsíce budeme volit poslance do Evropského parlamentu na dalších pět let. Zájem o volby v členských zemích včetně Česka ale bývá nízký. U nás poslední volební účast jen těsně přesáhla osmnáct procent. Obyvatelé unijních států si totiž často neuvědomují, jak práce europoslanců ovlivňuje jejich každodenní život. Připomeňte si proto, proč na hlasu každého z nás záleží, a jak si zatím české strany vedou v prvním předvolebním průzkumu.

 


Poskytování sexuálních služeb je v Čechách legální a točí se v něm obrovské sumy peněz, daně ale do státního rozpočtu neplynou a prostituce není regulovaná. To teď chce změnit Česká pirátská strana. Co všechno by zamýšlená regulace prostituce přinesla sexuálním společnicím a co celé společnosti?

 

Ve Střepinách ale nebude řeč pouze o tom. Podívali jsme se také na některé zajímavé statistiky. Třeba kde je možné v Česku najít nejvíce společnic, ve kterých regionech se pyšní největším poprsím nebo jaká jsou nejčastější a nejvyhledávanější jména sexuálních společnic?

 

 

Vláda zvažuje, že by znovu vrátila do hry návrh řidičských průkazů na zkoušku. Věří, že tak přiměje mladé řidiče k opatrnější jízdě. Začínající šoféři mnohdy zbytečně riskují. Podle policejních statistik způsobí zhruba čtvrtinu nehod.

 

V praxi by mohl vypadat řidičák na zkoušku tak, že řidič by po úspěšném absolvování autoškoly měl například po dva roky o polovinu nižší bodový limit. Pro odebrání řidičáku by mu proto stačilo nasbírat šest bodů, místo současných dvanácti.
 

 

TN.cz/vem