Střepiny: 26. 11. 2017

Téma:

Jestli nějaké téma všechny spojuje a zároveň vyvolá vášně, pak je to jídlo. Kvalita potravin se stala jedním z nejskloňovanějších pojmů. Bio produkty a otázka ceny, ředění nápojů, lživé popisky na obalech, zakázané přísady v jídle, ale i preference lokálních potravin. Jak si vlastně vedou české produkty v rámci evropské konkurence? To je téma reportérky Karolíny Tomaškové.

Česká politická scéna má za sebou další důležitou kapitolu. Po tomto týdnu už je víceméně jasno o složení poslanecké sněmovny. Hned na první schůzi se ale zákonodárci ostře pohádali. Vzduchem létala slova o konci demokracie, hlasovací mašinérii i mafiánských praktikách. Co nebo kdo poslance tak rozčílil? A jak tedy rozložení politických sil u nás aktuálně vypadá? To ve stručnosti shrne Eliška Zvolánková.

 

Záchranáři přicházejí s vážným varováním. Počty chodců sražených auty dramaticky stoupají. Když v libereckém kraji před 14ti dny hovořili o sedmiset procentním nárůstu, leckdo myslel, že se přeslechl. Dnes už jde ale o tisíci-procentní zvýšení. A kromě zraněných přibyli do statistik bohužel i mrtví. Podle expertů to souvisí se změnou času a sychravým počasím. Řidiči oproti létu nezpomalili, chodci jsou oblečeni v tmavém a nenosí reflexní prvky. Reportáž připravil Ivan Berka.

 

Bývalý premiér a jeho bývalá pravá ruka. Tuto dvojici proslavily především odposlechy jejich pikantních telefonických rozhovorů. Jana Nečasová, dříve Nagyová, si nyní vyslechla u soudu nepravomocný rozsudek za zneužití vojenské rozvědky, který ji poslal na dva roky za mříže. Soud také konstatoval, že expremiér Nečas účelově lhal, v krajním případě tak může být souzen i on sám. Asi nejbizarnější česká politicko-milostná kauza tak začíná připomínat kýčovitou telenovelu.

 

Black Friday zná téměř celý svět. Pod vlivem nákupní horečky spotřebitelé letos údajně utratí v přepočtu až 30 bilionů korun. Ve Spojených státech tyto dny provází šílená nákupní hysterie, i jinde ale neváhají strávit ve frontách dlouhé noci. Ceny snižuje v tento den i čím dál víc českých obchodníků, nicméně u nás i v sousedních zemích probíhá černý pátek o poznání klidněji než v zámoří.
 

 

Další díly pořadu Střepiny sledujte ZDE.

TV Nova