Střepiny 27. 1. 2019

Téma:

Internetové výzvy jako hry o život! Co všechno jsou lidé schopni udělat a jak před riskováním uchránit své děti? Světová zdravotnická organizace varuje. Až půldruhého milionu lidí bude ročně umírat kvůli nadužívání antibiotik! Dokáže černý scénář zmírnit nařízení Evropské unie? A třináct let od vraždy Františka Mrázka. Kam až sahal vliv bosse podsvětí a kdo si na něj najal vraha?

Další nebezpečná virální zábava na internetu, kdy lidé zkouší, co všechno zvládnou poslepu se zavázanýma očima. Inspirovali se novým filmem Bird Box se Sandrou Bullock v hlavní roli.Youtube se kvůli tomu minulý týden rozhodl zakázat nebezpečné výzvy, které mohou mít tragické konce.

Jaký vliv mají filmy a seriály na mladé lidi? Kdy může napodobování skončit smrtí a jak mohou rodiče před něčím takovým ochránit své děti?

 

 

V pátek uplynulo třináct let od vraždy kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Někdejšího krále českého podsvětí zastřelil v Praze zřejmě nájemný vrah.

Kdo byl střelec a kdo objednavatel, se veřejnost možná niky nedozví. Ale kdo byl ve skutečnosti sám František Mrázek? Kam až sahaly jeho známosti, na co všechno měl vliv a jaké okolnosti předcházely jeho smrti?

 

 

Před 74ti lety byl osvobozen koncentrační tábor Osvětim a proto si připomínáme jako mezinárodní den památky obětí holocaustu. A věřte, že je to třeba. Například v Británii podle průzkumů každý dvacátý člověk nevěří, že holocaust existoval.


Archiv střepin najdete ZDE.

 

 

 

frm TV Nova