Střepiny 28. 4. 2019

Téma:

Bývalé sídlo Reinharda Heydricha v Panenských Břežanech jde do dražby! Jak si v něm nacistický vůdce žil a jak vypadá dnes?

Jak dnes vypadá zámek ve kterém žil jeden z nejmocnějších nacistů? Jaké jsou s ním spojeny příběhy a jaké se tradují mýty? A je památka s temnou minulostí jednou z těch, o které by se měl postarat stát?


V čínské Šanghaji proběhl jeden z největších autosalonů světa. Své vize tu představila více než tisícovka vystavovatelů a stovky modelů aut si tu odbyly světovou premiéru. Ještě nedávno byl přitom čínský trh spíše jen o kopiích zahraničních značek. Jak se z destinace, která zaspala dobu, stala velmoc automobilové produkce? A jak může Čína ovlivnit automobilový průmysl u nás? To přímo v Šanghaji zjišťovala reportérka Bára Divišová.

 


Podle odborníků přibývá lidí závislých na nakupování. I když se to na první pohled nezdá, i tak běžná činnost jako nákupy může zničit osobní život i kariéru. Podle expertů si totiž tento typ závislosti v ničem nezadá s tou na alkoholu nebo drogách. Kdo z nás má sklony jí propadnout, jaké jsou rizikové faktory a na co si dát největší pozor?

 


Ze světa zmizela obří kolonie tučňáků císařských. Na jednom z antarktických ledovců v Halleyově zálivu původně žily a vyváděly svá mláďata tisíce těchto tučňáků. V posledních třech letech ale nebyl led ledovce už dost silný, popraskal a nejspíš se propadl. Zjistili to britští vědci ze satelitních snímků, z nichž zmizely stopy trustu, který za sebou v kolonii tučňáci zanechávaly. Podle výzkumníků kvůli dalším očekávaným změnám v jiných místech hrozí, že do konce století vyhyne polovina až tři čtvrtiny tučňáků císařských.
 

TV Nova