Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střepiny 29. 4. 2018

Zdroj: TV Nova

České nemocnice, co nepoberou pacienty. Přijdeme o právo vybrat si zařízení, kde nás ošetří? Více než dva měsíce od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Proč pozůstalí nevěří nezávislému vyšetřování a jak se žije ve vesnici po dvojnásobné vraždě? A žhavé novinky ze světa automobilového průmyslu na autosalonu v Pekingu. Jak si tam vedou české vozy?

Už jsou to dva měsíce od první zprávy o vraždě novináře Jana Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové a stále se neví, kdo a proč vraždil. Policie pracuje na několika verzích, ale pozůstalí nevěří nezávislému vyšetřování. Jaké k tomu mají důvody?


V Pekingu začal odborníky i laiky ostře sledovaný autosalon. Jeho největší trendy jsou letos vozy SUV a elektromobily. O jaké značky je v Číně největší zájem a jak si na zahraničních trzích vedou čínská nebo i česká auta?


Kim Čong Un a jihokorejský prezident Mun Če In se sešli v demilitarizované oblasti ve vesnici Panmundžom, která leží na 38 rovnoběžce mezi Severní a Jižní Koreou. Jak to vypadá na nejstřeženější hranici světa, jak se tam žije? A dojde na vytoužený mír?


Kabinet Andreje Babiše tento týden překročil hranici 100 dní v demisi. A zdá se, že po zkrachovalých vyjednáváních minulých týdnů konečně svítá naděje, že Česko bude mít už o prázdninách plnohodnotnou vládu. Její osud má teď v rukou nezvyklý počet lidí, přinejmenším na 4700 členů ČSSD.
 

frm TN.cz