Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střepiny 4. 3. 2018

Zdroj: TV Nova

Vražda slovenského novináře Jána Kuciaka přerostla do vážné politické krize. Ozývají se hlasy požadující odstoupení vlády Roberta Fica, ten však odmítá spojovat vraždu s politikou. Kuciak psal o napojení vládních politiků na italskou mafii a podle policie je pravděpodobné, že byl zavražděn kvůli své práci.

Ndrangheta patří mezi čtyři největší zločinecké organizace v Itálii. Působí v Kalábrii a podle informací zavražděného novináře i na východním Slovensku. A před půldruhým rokem byl jeden z jejich bossů zadržen u nás. V Praze prý žil několik měsíců poklidně jako nenápadný důchodce. Italská mafie už vypadá jinak, než jak ji známé z filmů. Více o mafii a jejich praktikách se dozvíte v reportáži.

 

 

Úplně na jiné téma je reportáž o psech. O francouzských buldočcích, mopsech, anglických buldocích a dalších takzvaných krátkolebých plemenech. To jsou psi, kteří dnes trpí velkým množství zdravotních problémů. A protože jsou zároveň velmi módní a žádaní, potíže, hlavně s dýcháním, se u nich stále prohlubují a veterináři už dokonce mluví o týrání chovem.

 

Archiv Střepin najdete ZDE. 
 

TN.cz/vem