Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střepiny 9. 12. 2018

Za prudký nárůst případů spalniček mohou ti, co odmítají očkování. Tvrdí to Světová zdravotnická organizace. Je to pravda? Aktivity špionů na našem území. Čím jsme pro ně zajímaví a jsou oni pro nás rizikem? A vánoční svátky jako bohatý příděl kalorií. Jak si je užít a nepřibrat?

Světová zdravotnická organizace varuje. Počet onemocnění spalničkami vzrostl loni o 30 % a je pravděpodobné, že tento trend bude pokračovat, a to i v Evropě. Studie, jako jeden z hlavních důvodů, uvádí odmítání očkování. Je to pravda? Jak bojuje s šířením virových onemocnění Česko? Jaké plusy a mínusy má systém povinného očkování a proč je kolem něj tolik diskuzí?

Je Česká republika magnetem pro cizí špiony? Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby tento týden potvrdila působení hned několika cizích zpravodajských služeb na našem území. Prezident Zeman zprávu zpochybnil a samotné zpravodajce označil za čučkaře. Šéf BIS se proti tomu ohradil a přišel s konkrétními důkazy, a zastání našel napříč politickým spektrem i u vlády, včetně premiéra. Kde je tedy pravda? Jsme opravdu tak zajímavý region pro vyzvědače a proč?

Škoda Auto ve čtvrtek představila svůj nejnovější model – Škodu Scala. Světová premiéra se konala v izraelském Tel Avivu. Byla to nablýskaná akce mimo program některého z autosalonů. Škodovka tak navázala na trend, který přední světové automobilky razí už několik let. Proč se jim na autosalonech nevyplatí vystavovat? Jak se dnes firmy na autosalony dívají? A jsme svědky jejich soumraku? 

Máme čtrnáct dní do vánoc. Podle statistik je slaví pětadevadesát procent Čechů a více než polovina z nás se na ně těší kvůli jídlu. A právě sváteční hodování a následná kila navíc jsou ale spolu se stresem také nejčastějšími důvody, proč se lidé konce roku obávají. Jak jste na to s přibíráním váhy vy? Kolik si o vánocích dovolíte a hlavně jak si je lze užít a přitom neztloustnout? 
 

frm TV Nova