nábor

Nebuď jako Řepka, varuje škola v Ostravě. Láká nové studenty

Tomáš Řepka
Zdroj: Mediafax
Tomáš Řepka

Životní příběh bývalého fotbalisty Tomáše Řepky slouží jako příklad, před nímž je třeba varovat. Alespoň podle ostravské Hornicko-geologické fakulty, která se tak snaží povzbudit zodpovědné chování u mladých lidí a láká je do svých řad.

"Tohle je Tomáš. Tomáš je bez práce. Tomáš podcenil svou budoucnost. Nebuď jako Tomáš a přihlas se ke studiu oborů s budoucností ještě dnes!“ stojí na facebookové stránce Hornicko-geologické fakulty. Slova jsou doplněná o fotografii Tomáše Řepky před soudem.


Životní osudy bývalého fotbalisty tak nyní slouží jako odstrašující případ. Má ponouknout mládež k hlubšímu zamyšlení ohledně zásadních existenciálních rozhodnutí. Což zahrnuje i podání přihlášky do studia na fakultě.


“Cílem příspěvku je poukázat na důležitost přístupu k životu a kvalitnímu vzdělání - třeba ze strany profesionálních sportovců. A to formou nadsázky,“ uvedla pro portál iDnes mluvčí Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava Petra Halíková.

 

 

 

Samotný Řepka se ke kampani ostravské školy odmítl vyjádřit.

 


Pod příspěvkem se rozjela živá debata. “To bude žalobička,“ zní jeden z komentářů doplněný o tři smajlíky. “Přitom stačilo dobře investovat a mohl si žit do konce svého života jako král,“ objevilo se v dalším.


“Je to spis smutné, když někdo rozháže stamiliony a nezbude mu nic,“ rozeštkal se jeden z diskutujících.

 


“Od VŠB jsem doteď očekával nápady na úrovni. Pokud se půjde tímhle směrem dál, budu rád za momenty, kdy se nebudu muset stydět,“ zkritizoval nápad muž, pohoršený úrovní fakultního postu.


Tomáš Řepka se dostal do podvědomí veřejnosti jako úspěšný fotbalista. Ale poté, co ukončil profesionální kariéru, dostal se do finančních potíží. Objevil se také u soudů, jednak kvůli řízení pod vlivem alkoholu a porušení zákazu řízení, poté kvůli neplacení alimentů. Soudy řešily i kauzu pornoinzerátů, kterými měl hanět bývalou manželku Vlaďku Erbovou, a také se zabývají jeho údajnou zpronevěrou.

 

Podívejte se na reportáž televize Nova o soudu s Tomášem Řepkou kvůli neplacení alimentů:


 

rod TN.cz