Rozhodnutí soudu

Strojvedoucí zavinil srážku, zranilo se 23 lidí. Soud: Může dál řídit vlak!

Josef Svoboda
Josef Svoboda
27.5. 2020 12:50
Téma:

Strojvedoucí, který loni v Brně zavinil srážku vlaků, při které se poranilo 23 lidí, i nadále pracuje. Brněnský krajský soud mu totiž zrušil roční zákaz činnosti. Za své pochybení tak dostal pouze podmíněný trest.

Strojvedoucí Petr Vaněk udělal chybu, která mohla stát lidské životy. Před odjezdem z brněnského hlavního nádraží se nepodíval na návěstidlo, které mu zakazovalo vyjet ze zastávky.

 

Když uviděl v protisměru vlak, sáhl po rychlobrzdě, ale srážce už zabránit nedokázal. Přestože vlaky do sebe nabouraly malou rychlostí, třiadvacet lidí utrpělo pohmožděniny, zlomeniny a patnáct z nich muselo do nemocnice.

 

 

Soud nejprve uznal strojvedoucího vinným a potrestal ho podmíněným trestem se zákazem činnosti. Obžalovaný považoval trest za nespravedlivý a odvolal se. Krajský soud mu nyní dal za pravdu a rozhodl, že může dál pracovat jako strojvůdce. "Nebudu to komentovat, ale jsem rád," glosoval Vaněk verdikt.

 

"Mašinfíra" opakovaně složil zkoušky a doteď pracoval jako strojvedoucí, protože zákaz činnosti nebyl pravomocný. Teď může dál vykonávat svoji profesi.

pez TN.cz