BEZOHLEDNÍ ŘIDIČI

Strojvůdce točí šílence na přejezdech. Ti se s vlakem často jen těsně minou!

Roman Dolejský
Roman Dolejský
3.8. 2020 5:45
Téma:

Srážky vlaků a aut nejsou v Česku výjimečné. Jak ukazují snímky českého strojvedoucího, čeští řidiči se před vlak vrhají často a pravidelně. Jen za jediný jen z jednoho okresu pořídil dva záznamy!

Videa riskantních přejezdů železnice poskytl redakci TN.cz jeden z českých strojvedoucích, který vystupuje pod přezdívkou Jaryn Jarin. Videa natáčí proto, že chce upozornit na častý nešvar českých řidičů, kteří sebevražedně vjedou na přejezd, ke kterému se blíží vlak.


Na záběry ze dvou přejezdů se můžete podívat ve videu výše. A nebylo třeba moc čekat na podobné snímky, stačil jeden den a jeden okres. První video pochází z neděle nedaleko zastávky Neumětely na Berounsku.


Souprava byla naštěstí obsazená minimálně, jelo jí jen asi pět lidí. Těsně před přejezdem byla rychlost asi 40 kilometrů za hodinu. Auto, které koleje přejelo, vypadalo, jako by ani moc nezpomalilo.

 


V druhém případě se jedná o úsek u Osova. Vlak se blíží k přejezdu a zastávce, která je hned za ním. Dopředu troubí. Řidič kombíku, který přijíždí k přejezdu, na chvíli zastaví, jakoby se rozmýšlel, co dál. Nakonec se ale rozhodne špatně a na přejezd před vlakem přejede.


"Traťová rychlost vlaku je 50 kilometrů za hodinu. Odhadem v tomto směru mohlo jet asi 25 lidí," uvedl Jaryn Jarin. Jak ale doplnil, místem jindy projíždí v soupravě až 100 cestujících.


Velmi nebezpečná je i situace na videu níže. Vlak údržby se ve středu u Hradce Králové blížil k přejezdu, na němž nefungovala světla. Jel jen 10 kilometrů za hodinu, jak mu ukládají pravidla, a houkal. Přesto se těsně před ním přes přejezd zběsile přehnal traktor i s přívěsem. Od vlaku ho dělily jen metry.

 


 

TN.cz