Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragédie v Maďarsku

Strom spadl na projíždějící auto, 4 mrtví! Zemřelo i 6měsíční miminko

Řádění vichřice v Praze - 1
Zdroj: AKTU.cz
Ilustrační foto

Obrovská tragédie se stala v maďarském městě Dombóvár. Při bouři spadl strom, který zavalil projíždějící auto s pěti lidmi. Čtyři z nich zemřeli, včetně 6měsíčního miminka.

Nejméně čtyři oběti má řádění bouřek v Maďarsku. Na auto, které jelo po ulici Korház, spadl asi 40metrový strom, který silný vítr vyvrátil. "Uvnitř byla rodina z nedaleké obce Kisvaszar. Mezi oběťmi je také 6měsíční dítě," uvedl starosta Loránd Szabó na facebooku.

 

Starosta Dombóváru zároveň vyjádřil soustrast pozůstalým. Případ od pátečního večera vyšetřuje policie, Szabó také na sobotní dopoledne svolal schůzku krizového štábu. Informoval o tom maďarský portál nlcafé.hu.

 

 

Jak je na tom pátý pasažér, který v autě jel, média neuvádí. Jasné je pouze to, že přežil. Znám zatím není ani věk obětí - kromě zmíněného miminka. U nehody zasahovali také hasiči, kteří měli s popadanými stromy i sloupy elektrického vedení napilno.

 

Po prudkém lijáku musely úřady evakuovat obec Hegyhátszentjakab, kde bydlí asi 40 lidí ve 13 domech. Problémy způsobily také rozvodněné řeky a potoky, na více místech chránili hasiči stavení pytli s pískem.

epa TN.cz