TÝDEN NA SUCHU

Havárie na zámku! Stropnický musel povolat těžkou techniku. VIDEO

Petra Staňová
Petra Staňová
Aktualizováno 12:52
6.12. 2020 5:50
Téma:

Denně se tahají s barely, nádobí myjí v hrncích a vodu do vany si ohřívají na sporáku. Takhle teď vypadá idylka bývalého předsedy Zelených Matěje Stropnického a jeho přítele Dana Krejčíka.

Matěj Stropnický se těšil se svým partnerem na horkou lázeň, ale radost mu zkazil starý vodovod, který odmítl spolupracovat. Pár se tak ocitl na zámku v Osečanech úplně bez vody.


"Udělali jsme si teplou vodu, což tady znamená nanosit si dříví, dvě hodiny topit, a pak je voda v lázeňských kamnech teplá. Na to jsme se fakt těšili. A když nic neteklo, tak jsme si říkali, že je to blbý."


Stropnický si během dvou a půl let na zámku zvykl už na kdejaké komplikace. V tomhle případě se ale rozohnil kvůli neschopnosti vodárny objevit příčinu závady.


"Byli tady třikrát a řekli, že kohouty vyměnili, ale závadu nedokážou najít. Nechápu, za co je teda platíme. Voda jim nepatří, vodovod je náš a tohle si taky musíme vykopat sami. Ještě že máme zlatého souseda. Vzal bagr a od rána tady kutá."

 

 

Bývalému předsedovi Strany zelených pomohlo, že už měl vyřízené stavební povolení k rekonstrukci celého zámku, které zahrnovalo i plán nového vodovodu. Sám se pustil do přípravných prací, na bagr si ale zatím netroufl.


"Než se s tím člověk naučí, tak to chvíli trvá. Ale jednou bych tady takový bagr užil a vyhrál bych si s ním jak malej."


Pro vodu si teď Stropnický jezdí ke studánce, a pak ji musí několikrát za den vynosit do patra. Tahání padesátilitrových barelů už pozoruje i na fyzičce. "Přiznávám, že se mi trošku vyrýsovalo tělo."


Na zámku se už naučil stříhat ovce, podojit kozu a teď si rozšiřuje obzory v oblasti stavebnictví. Proto i starosti s vodou bere s humorem.

 

"Budeme rádi, až to bude za námi. Včera už mi partner říkal, že by to chtělo sprchu. Tak myslím, že si dneska ohřeju na sporáku vodu a nanosím do vany."

 

Související témata:
TN.cz