Nečekaná kritika

Strýc (13), který skoro zabil neteř (5), trestu unikne!

Téma:

Policie finišuje s vyšetřováním případu znásilněné a téměř umučené pětileté holčičky z Děčína. S televizí Nova se spojila vyděšená matka dívky, která nesouhlasí s výslechem děvčátka. Bojí se, aby se dívence nevrátily noční můry, kterými po útoku trpěla.

A šlo o útok velmi brutální - sama matka vzpomíná, že po něm dcerku poznala hlavně podle naúšnic. Tak moc byla dobitá.


Podle informací TV Nova se měl teprve třináctiletý strýc pokusit zavraždit svoji pětiletou neteř v Děčíně - Boleticích poblíž zahrádkářské kolonie u lesa. Mučil ji dvě hodiny.


Dívenka si s ním hrála na zahradě u babičky. Tu přemluvil, že chce jít s holčičkou do lesa. To už věděl, co udělá. Do tašky si totiž dal lano, sekeru a lahev.


Dívenku mladík zmlátil, svlékl a přivázal ke stromu. Do pusy jí nacpal ponožku, aby nekřičela. Pak ji zneužil. Podle matky dívce strkal prsty do pochvy a sám masturboval.


Později dívenka omdlela. Když se začala probírat, byla pod hromadou listí. Třináctiletý násilník si toho všiml a přišla další série lynčování.


"Skákal po ní oběma nohama. Klíční kost měla zlomenou, rozdrcenou lícní kost. Prostě ji tam mordoval dvě hodiny," popisuje otřesný útok matka malé dívky.



Pak strýc neteř zakryl větvemi a odešel domů. Dívce se podařilo vyprostit a doplazit k zahrádkářům, kteří okamžitě zavolali policii.


Případ skončil úplným rozbitím vztahů mezi rodiči dívky a babičkou. Rodina se odstěhovala na Moravu a o holčičku pečovala spolu s lékaři. Dívenka prý po útoku píchala do rodičů vidličkou a neustále je škrtila.


Matka teď odmítá podrobit dceru výslechu. Nechce jí hrůzy znovu připomínat. Je ochotná se kvůli tomu odstěhovat tak daleko, jak to jen půjde.


Neplnoletý strýc potrestán nebude. Navíc si v osmnácti může požádat o novou identitu a čistý trestní rejstřík.

pez, Ivan Berka TN.cz