ZMEŠKANÝ ČAS

Studenti a učni se vrátili do škol na praktickou výuku. Pro část je pozdě

Petr Bača
Petr Bača
26.4. 2021 20:54
Téma:

Od pondělí se do škol mohou vracet také učni, žáci odborných a studenti vysokých škol. A to v rámci praktické výuky a odborných praxí. Pro část vysokoškoláků je to ale pozdě. Řada z nich se už totiž připravuje na závěrečné zkoušky.

Učňovské dílny znovu ožily. "Po otestování probíhá standardní odborný výcvik pod vedením mistrů a žáci vykonávají jednotlivé činnosti, které distanční výuka nemohla nahradit," řekl vedoucí učitel odborného výcviku SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové Jan Výtvar.


"Oni jedou v režimu týden škola, týden praxe. Teoretická část výuky stále probíhá distančně," sdělil ředitel Střední školy polytechnické v Olomouci Aleš Jurečka.


"To vstávání bylo v pohodě, čekal jsem to horší. Přinese mi to nějaké zkušenosti, které mi chyběly za poslední rok nebo půl rok," zhodnotil učeň Petr Staněk.


Dohánět odborné znalosti od pondělí mohou i studenti závěrečných ročníků vysokých škol. "V současné době si studenti dochází na jednotlivé konzultace, dokončují své závěrečné práce a připravují se na závěrečné zkoušky," shrnula tisková mluvčí Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Petra Svěráková.

 


"Student přijede vždy třeba na celý jeden den a tam si zkusí nahradit či dohnat zameškanou praktickou výuku," uvedla tisková mluvčí Univerzity Palackého v Olomouci Gabriela Sýkorová Dvorníková.


Kvůli distanční výuce hledají školy způsob, jak udělat vzdělávání atraktivnější. "My jsme spustili nový pilotní projekt, takzvaný 'blended learning', což je kombinace klasické a on-line výuky," přiblížila Svěráková. Pro studenty je to prý srozumitelnější forma než třeba přednášky.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

rod TN.cz