Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 7. 2018
Studie sexu

Studenti, mějte sex co nejčastěji, hlásí výsledky americké studie!

Nevěra
Zdroj: Thinkstockphotos

Co dělá studentům v životě dobře? To zkoumali vědci z americké George Mason University skrze jednoduché měřidlo - sexuální aktivitu. Jak podle nich souvisí sex se spokojeností se životem?

Vědci zkoumali vzorek 152 studentů, kterým bylo v průměru 24 let. Dvě třetiny z toho byly ženy, zbytek muži. Studie spočívala v tom, že si studenti po dobu tří týdnů vedli deník svého sexuálního života a emocí, které v průběhu dne pociťovali. Studii publikoval odborný časopis Emotion.


Díky deníkům přišli vědci na zjištění, že zvýšená sexuální aktivita vede k výraznému zlepšení nálady i následující den po sexuálním styku. Zároveň se zlepšil celkový pohled studentů na život - při pravidelném sexu neviděli mladí lidé svůj život tak černě a přehlíželi drobné i větší problémy.

 


Jde o důležité zjištění, protože právě studenti jsou náchylnou skupinou na různé psychické problémy, jako jsou deprese nebo pocity úzkosti, jak nedávno psal německý Die Welt.


"Otázkami sexu se zabývalo už mnoho studií. Ale o jeho souvislosti s duševním zdravím a pocitem blaha jsme doteď věděli jen velmi málo," uvedli vědci.


Zkoumali i opačný jev, tedy jestli dobrá nálada znamená zvýšenou sexuální aktivitu. Tato myšlenka se ale ve studii nepotvrdila.

 


Léčba jakýchkoliv psychických potíží je tedy i s opět blížícím se školním rokem nasnadě - milujte se a množte se!

nor TN.cz
Reklama