Uspěla i Praha

Studenti milují Česko. Brno je 6. nejoblíbenější město na světě

Studenti - Brno, Praha
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 13. 8. 2019
Téma:

Česká republika je mezi studenty nesmírně populární. V žebříčku, který srovnával oblíbenost jednotlivých metropolí mezi vysokoškoláky, uspěla hned dvě česká města. Brno skončilo na výborném šestém místě, Praha o dvě příčky níže.

Česká města uspěla v žebříčku, který sestavili sami studenti. V úvahu brali několik faktorů jako kultura, dostupnost, noční život, pracovní příležitosti, rozmanitost, tolerance či dopravní dostupnost. Nejlépe si mezi studenty vedl bavorský Mnichov. Následovaly dvě mimoevropská města, kanadský Montreal a australské Sydney, na čtvrtém a pátém místě skončily Berlín a Amsterdam.

 

Šestá příčka připadla Brnu. Ocenění mu patří díky vysokému poměru studentů k ostatním obyvatelům města. Oceněn byl bohatý kulturní život. "Unikátní atmosféra, krása, dostupnost, milí lidé a kultura," ocenili studenti moravskou metropoli.

 

Praha skončila za americkým Bostonem osmá. Společnost, která hodnocení univerzit a studentských měst sestavuje, ocenila, že v hlavním městě České republiky jsou čtyři přední univerzity. Plusové body Praze přihrála dobrá dostupnost, integrace kultur a rozmanitost.

 

Desítku nejoblíbenějších studentských měst pak uzavírají New York a Londýn společně se dělící o deváté místo.

 

 

Britská společnost Quacqquarelli Symonds sestavovala i obsáhlejší žebříček, který bral kromě pohledu studentů v úvahu i další faktory, jako množství prestižních univerzit, dostupnost, oblíbenost či zájem zaměstnavatelů.

 

Nejlépe si vedl Londýn, který s 484 body skončil první. O čtyři body za ním skončilo Tokio. Třetí příčka patřila s 475 body Melbourne, Mnichov získal o bod méně. Praha získala 371 a skončila na 35. místě. Brno dostalo o 70 bodů méně, což stačilo na 60. příčku.

TN.cz