netradiční bydlení

Studentka si přála spát v "hnízdě nad zemí". Našla neobvyklé řešení

Výklenek na spaní - 7
Zdroj: facebook, Cyril Rheims
Téma:

Mladá žena z Francie si toužila vylepšít bydlení. Přála si spát nad zemí v malé ložnici, která by působila jako hnízdo. Neobvyklé přání se jí podařilo s pomocí architekta vyplnit.

Žena nechala přestavět svou garsonku k nepoznání. Na pomoc si najala architekta Cyrila Rheimse, kterého lákalo neobvyklé zadání. Vytvořit ložnici v jednopokojovém bytě zvládl nad očekávání dobře.

 

Architekt naplánoval, že na prostoru o 28 metrech čtverečních vznikne "vyvýšený box", který by zastal úlohu ložnice a vyvolal dojem útulného hnízdečka. Taková řešení už nejsou v zahraničí ojedinělá. Lidé si podobné "krabice" nechávají postavit nejen jako ložnici, ale například i pracovní kout.

 

GALERIE: Výklenek na spaní

1
/
8
Zdroj: facebook, Cyril Rheims
Výklenek na spaní - 1

 

Studentka byla z nápadu nadšená. Dřevěnou výstavbu řemeslníci připevnili k nosné stěně pomocí železných nosníků, díky kterým bezpečně drží ve výšce 72 centimetrů nad zemí. "Otevřený box umožnil vytvoření hnízdečka, aniž by narušil otevřenost a volnost okolního prostoru bytu," vysvětluje Rheims.

 

 

Vysněné "hnízdečko" má i poličky na knihy. Ve zdi se ukrývá i úložný prostor. Moderně a prakticky zařídil i zbytek garsonky. Další netradiční bydlení najdete zde

Související témata:
ham TN.cz