Zákeřná nemoc

Stypkovu nemoc odhalil 3letý syn! Zpěvák bojoval do poslední chvíle

David Stypka
Zdroj: Profimedia
Zesnulý zpěvák David Stypka
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 13:38
11.1. 2021 11:44
Téma:

Zesnulý zpěvák David Stypka bojoval s rakovinou ze všech sil. Kdyby mu před dvěma lety tříletý syn neskočil na břicho, nejspíš by se o zákařné chorobě ani nedozvěděl. Osudnými se mu navzdory intenzivním chemoterapiím nakonec staly komplikace spojené s covidem-19.

David Stypka v neděli bohužel rozšířil řady českého hudebního nebe. Po dlouhém boji s rakovinou slinivky ho dostihl těžký průběh covidu-19.

 

Se zákeřnou rakovinou se statečně pral dva roky. Kdyby však nebylo jeho tříletého syna, nikdy by se o chorobě nejspíš nedozvěděl. 

 

"Usnul jsem v obýváku v době, kdy jsem skoro nespal, po nocích pil kávu a totálně se ničil. No a jak jsem usnul, syn mi skočil na břicho. Najednou jsem měl důvod domnívat se, že je příčina mých bolestí mechanická," prozradil zpěvák před rokem magazínu Reportér.

 

 

Po incidentu se synem požádal Stypka o pomoc souseda, který je hrudní chirurg. "On mě jako první poslal na cétéčko, které odhalilo vážnou chorobu. Kdybych si to přes souseda nevyřval, byl bych dnes patrně mrtvý. Nicméně v českém zdravotnictví platí, že i když si cétéčko vyřveš, tak se na něj dostaneš za dva a půl měsíce, což znamená u takového typu rakoviny pád o jedno stadium dolů," pokračoval.

 

Poprvé se Stypka setkal s koronavirem už na jaře. Během chemoterapie byl v kontaktu s nakaženou zdravotní sestrou. Zatímco v dubnu mu dva testy vyšly negativně a skončil pouze v preventivní karanténě, při současné druhé vlně se nakazil. 

 

Smutnou zprávu v neděli zveřejnili zpěvákovi příbuzní. "S lítostí oznamujeme, že zpěvák, skladatel a básník David Stypka podlehl 10. ledna 2021 ve věku 41 let dlouhodobé nemoci spojené s komplikacemi covid-19," stálo v oznámení.

 

David Stypka zemřel 10. ledna ve věku 41 let:

Související témata:
TN.cz