Očkování

Úřad prověřuje úmrtí 8 lidí po očkování. Hlásí i stovky případů s vedlejšími účinky

Očkování Izrael
Zdroj: Profimedia
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 11:54
25.2. 2021 11:29
Téma:

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje k úterku osm podezření na úmrtí spojené s očkováním proti onemocnění covid-19. Celkově 996 lidí už nahlásilo nežádoucí účinky. Všechny případy SÚKL aktuálně prověřuje.

Státní ústav pro kontrolu léčiv informaci zveřejnil ve svém pravidelném týdenním přehledu. Za poslední týden stoupl počet podezření na úmrtí ve spojitosti s očkováním o tři. 

 

Ústav zároveň uvádí, že v počtu úmrtí jsou zahrnuty i případy úmrtí na infekci virem SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění covid-19, ke kterým došlo po aplikaci první nebo druhé dávky vakcíny. "Infekce SARS-coV-2 bývá relativně často hlášena jako podezření na nežádoucí účinek očkování proti covid-19," píše SÚKL.

 

 

 

Podle ústavu očkování proti onemocnění covid-19 podstupuje velké množství lidí, včetně osob, které trpí závažnými zdravotními problémy. V důsledku toho se mohou vyskytnout i nahlášená podezření na nežádoucí účinky, jejichž důsledkem může být úmrtí.

 

Anketa

Zaznamenali jste po očkování nežádoucí účinky?

Hlasovalo 5650 lidí.

 

První případ úmrtí, který mohl souviset s očkováním, zaznamenal SÚKL 16. února. Celkově nahlásilo nežádoucí účinky po očkování už 996 lidí, přičemž nejčastěji si stěžovali na horečku, třesavku, zimnici, únavu, slabost, malátnost a reakci v místě vpichu. Česká republika k 24 .2. 2021 hlásí 600 429 vykázaných očkování.

Související témata:
TN.cz