Výroba pervitinu

Suroviny na výrobu drog měly shořet, místo toho skončily u gangu!

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 29.11. 2019 17:41
Téma:

Pořádné překvapení zažili nedávno policisté z Olomouckého kraje při rozsáhlé razii proti gangu výrobců pervitinu. Zjistili totiž, že část surovin, které "vařiči" používali, už neměla existovat.

"Část chemikálií pocházela přímo ze spalovny, kde byly určeny k likvidaci a nikoli k dalšímu využití," popsal šéf olomoucké krajské kriminálky Jan Lisický.

 

Šlo o látky na výrobu drog, které zajistili při potírání drogové kriminality policisté z celé republiky. "A ty se nám vesele vracely zpátky do oběhu," doplnil Lisický.

 

Zmíněný gang chemikálie, které měly shořet, nepoužíval podle vyšetřovatelů jen pro vlastní potřebu, část jich ještě prodával dál. Policisté obvinili celkem šest lidí - pět mužů a jednu ženu.

"Jedná se o zatím největší zátah proti obchodníkům s drogami v historii Olomouckého kraje. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu policistů neunikly ani velké ryby," chválí si akci z půlky listopadu policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

 

Gang fungoval minimálně od loňského roku až doteď a podle kriminalistů zvládl vyrobit přes tři kila pervitinu. "Všichni obvinění jsou stíháni vazebně a v případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody na 8 až 12 let," uzavřela Dolejšová.

 

GALERIE: Zátah proti obchodníkům s drogami v Olomouckém kraji

1
/
19
Zdroj: Policie, Olomouckého kraje
Zátah proti obchodníkům s drogami v Olomouckém kraji -16

pez TN.cz