Drsné napadení

VIDEO: Útok na policisty v Uherském Hradišti! Létaly pěsti i kopance

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 21:38
17.5. 2021 10:27
Téma:

Fotbaloví fanoušci v Uherském Hradišti zaútočili na dvojici policistů, kteří zrovna projížděli kolem hospody Krček u stadionu Slovácka. Incident vyprovokoval jeden z nich, když kopl do služebního auta a poplival mu přední sklo. Hlídku napadlo pěstmi a kopanci přinejmenším šest lidí, pět z nich skončilo v poutech. Případ vyšetřují kriminalisté.

Drsná potyčka mezi fotbalovými fanoušky a dvojicí policistů se odehrála v sobotu krátce před 22. hodinou po zápase Slovácka s Bohemians. Pravděpodobně jeden z hostů hospody Krček u stadionu nejprve kopl do policejního auta a poplival mu čelní sklo.

 

Podle informací TN.cz potom vůz obklíčili a policisté nemohli pokračovat v jízdě. "Dvoučlenná hlídka proto z automobilu vystoupila a šla incident řešit. Při tom byli oba policisté napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami, ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli," uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

Bitku zachytila kamera a ze záběrů je patrné, že fanoušci útočili pěstmi i kopanci, někteří na policisty házeli kelímky s pivem. Násilí doprovázelo i moře nadávek. "Demente, vole. Ty p**o. Bu***nte, k***o," zaznělo. Jeden ze strážců zákona dokonce letěl k zemi.

 

 

"Hlídka se bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů. Při napadení policisté utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla," pokračovala mluvčí.

 

Pět lidí v želízkách

Kolegům krátce poté přijelo na pomoc několik dalších hlídek. Policisté na místě zadrželi pět lidí, kteří jsou podezřelí z násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Hrozí jim za to až čtyři roky za mřížemi.

 

"Incident i nadále šetří uherskohradišťští kriminalisté. Je velmi pravděpodobné, že sdělíme podezření dalším osobám a rovněž trestní kvalifikaci doplníme o trestný čin poškození cizí věci," uzavřela Kyšnerová.

 

Podívejte se na celé video z incdentu:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz