Sporný zákrok

Surový zásah v Košicích. Policista dal mladíkovi ránu, pak na něm klečeli!

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
2.9. 2020 8:05
Téma:

Slovenští policisté v noci na neděli zasahovali před nočním klubem v centru Košic. Hlavním aktérem sporu byl mladík, kterého po slovní přestřelce složil muž zákona jedním úderem k zemi. S kolegy na něm potom podle záběrů, které redakci TN.cz zaslal čtenář, dokonce klečeli.

V sobotu v nočních hodinách zasahovali košičtí policisté před jedním z nočních klubů v centru východoslovenského města. Svědek na kameru zachytil, že slovní neshody mezi příslušníky a mladíkem přerostly ve fyzickou konfrontaci.

 

Ze záběrů je zřejmé, že policista mladíka jedním úderem složil k zemi. Potom přispěchali jeho tři kolegové, kteří na zpacifikovaném mladíkovi měli podle autora videa klečet. "Párkrát si ještě bouchl, když už byl zpacifikovaný," tvrdí svědek.

 

Incidentu se věnuje i portál tvnoviny.sk. Rekorka policejní akademie Lucia Kurilovská je přesvědčená, že policista měl situaci uklidnit. Není však jasné, kdy člověk za kamerou začal natáčet a co všechno incidentu předcházelo.

 

Další podrobnosti se dozvíte v reportáži TV Markíza:

 

 

"Samotní policisté útočí na osobu, která podle toho videa nevykazovala znaky, že by někoho ohrožovala. Tento závěr se zdá brutální, neadekvátní na to, že ten člověk byl sám, už byl zpacifikovaný na zemi," konstatovala Kurilovská.

 

Oslovili jsme mluvčí košických policistů s žádostí o vyjádření. Dosud však žádné informace o zásahu neposkytla.

Související témata:
TN.cz