Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vražda a znásilnění

Susannu (†14) našli zavražděnou, podezřelý Iráčan uprchl ze země

Podezřelý Ali Bašár
Zdroj: Polizei Hessen

Němečtí policisté nalezli ve Wisebadenu po dlouhém pátrání tělo zavražděné Susanny F. ,která byla nezvěstná už od 23. května. Ve spojitosti s případem policisté zadrželi kurdského žadatele o azyl a také pátrají po podezřelém Iráčanovi Alim Bašárovi, který měl údajně odjet se svou rodinou do své vlasti.

V případě zabité Susanny F. (†14) byl vydán zatykač na podezřelého 20letého Aliho Bašára, uvádí policejní zpráva. Policie proto vyzývá případné svědky, kteří by měli jakékoliv informace o pohybu podezřelého už od doby zmizení Susanny, aby se jim ozvali.

 

Policejní vyšetřování odhalilo, že Ali Bašár s největší pravděpodobností opustil zemi s několika členy rodiny. Existují důkazy, že míří do města Arbíl v Iráku. Bašár už měl dříve problémy se zákonem.

 

V rámci vyšetřování byl včera večer ve Wiesbadenu ve čtvrti Erbenheim zadžen na adrese bydliště Bašára další muž, u kterého panuje podezření, že je do případu zapojen.

 

Po zmizelé Susanně pátrali policisté už od 23. května, kdy se naposledy ozvala své matce s tím, že na několik týdnu odjíždí se svým přítelem do Paříže, následující den už ale měla telefon vypnutý, uvádí portál Wiesbadneder-kurier.

 

 

Policisté po zmizelé dívce rozjeli intenzivní pátrání, které zabralo dlouhé týdny. Až ve středu 6. června přišla strašlivá zpráva, policisté objevili tělo poblíž železniční trati. To bylo důkladně zakryté větvemi a listím. Podle wisbadneder-kurier její tělo vykazovalo známky uškrcení, dívka byla také podle všeho před smrtí znásilněna.

 

Susanna byla členem židovské komunity v Mohuči, židovské centrum v prohlášení strašlivý zločin odsoudilo, zároveň ale nabádá, aby lidé zbytečně nespekulovali a počkali na konec policejního vyšetřování.
 

klma TN.cz