přehlídka manželů

Svalovci i srandisti: Jací jsou muži našich poslankyň? Podívejte se!

Fešáci českých političek
Zdroj: TV Nova

Jsou krásné, jsou úspěšné a svůj nabitý pracovní program se snaží co nejlépe skloubit s rolemi matek a manželek. Řeč je o poslankyních, které letos obhájily svůj mandát ve Sněmovně. Jejich tváře v médiích vídáme často, napadlo vás ale někdy, jak vypadají a kdo jsou jejich manželé?

Předsedkyně výborů, místopředsedkyně stran, šéfky Sněmovny nebo dokonce ministryně. Ženy si v politice co do schopností nic nezadají se svými mužskými kolegy. Stále jsou ale ve Sněmovně v menšině. Letos jich bylo do dolní komory Parlamentu zvoleno celkem 44.

 

Většina poslankyň si své soukromí úzkostlivě hlídá. Takže i když mají doma manžela a děti, společnými snímky se na sociálních sítích příliš nechlubí. Snaží se zkrátka oddělovat rodinný život od toho pracovního.

 

Přesto se nám podařilo vypátrat partnery několika nejznámějších poslankyň. Podívat na ně můžete v galerii.

 

GALERIE: Manželé poslankyň

1
/
28
Zdroj: Mediafax
Václav Budinský - 1

 

Helena Válková (ANO) a Václav Budinský

Před rokem 1989 byla Válková řadovou členkou KSČ, po revoluci se angažovala v Občanském fóru. Poslankyní se poprvé stala v roce 2013, v letech 2014 – 2015 zastávala post ministryně spravedlnosti.

 

Jejím manželem je spisovatel, básník a bavič Václav Budinský, se kterým má jednoho syna. Vydává populární knihy například z oblasti gastronomie či sexuologie. Vydal několik kuchařek i knihy věnované zkvalitňování pohlavního života. Je autorem 10 osvědčených způsobů, jak přestat kouřit, a píše i humoristické knížky.

 

 

Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) a Jakub Pokorný

Do Sněmovny poprvé kandidovala v roce 2010 za ODS, jenže neúspěšně. V roce 2013 už na kandidátce hnutí ANO do Sněmovny proklouzla a stala se i 1. místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. Později se stala i místopředsedkyní ANO a v roce 2016 hejtmankou Středočeského kraje.

 

Z prvního manželství má syna, v červnu 2016 se podruhé vdala za svého o patnáct let mladšího snoubence Jakuba Pokorného. Svatba se konala na zámku Konopiště. Seznámit se měli díky fotbalu, Jakub se totiž angažuje v Sokolu FC Jírovice, kterému Jaroslava fandí. Na veselce nechyběl ani předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

 

Miroslava Němcová (ODS) a Vladimír Němec

Němcová je poslankyní už od roku 1998 a od počátku své politické kariéry kope za ODS. Několik let byla místopředsedkyní strany, neúspěšně kandidovala také na předsedkyni ODS. Od roku 2010 do roku 2013 stála v čele Poslanecké sněmovny.

 

Její manžel Vladimír pracoval ve slévárnách a má rád svůj klid. I když je Němcová vrcholnou političkou, on žije ve Žďáru nad Sázavou. Seznámili se v patnácti letech, kdy Miroslava byla v deváté třídě základní školy a Vladimír na učilišti. Velká láska jim vydržela dodnes. Byť Vladimír přiznává, že začátky po odstěhování byly těžké - návraty do prázdného domova nesnášel lehce. Dnes už jsou spolu téměř padesát let.

 

 

Kateřina Valachová (ČSSD) a Petr Valach

Valachová svou politickou kariéru začínala jako náměstkyně ministra pro lidská práva. V roce 2015 ji Bohuslav Sobotka navrhnul na post ministryně školství, v témže roce vstoupila do ČSSD. Ministryní byla až do června 2017, kdy odstoupila kvůli kauze dotací pro sport.

 

S manželem Petrem mají dvě dcery – Kateřinu a Petru. Rodina bydlí v Brně, takže pro manžele je někdy složité sladit osobní a pracovní život. A důkazem, že to zvládají, je i 18. výročí svatby, které v říjnu oslavili.

 

 

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Tomáš Pekara

V TOP 09 je Pekarová už od jejího vzniku, do té doby se politicky neangažovala. Od září 2013 je členkou předsednictva strany, od roku 2015 místopředsedkyní strany. Poslankyní se poprvé stala v roce 2013.

 

Její manžel Tomáš pracuje jako IT expert a se svou ženou se poznal před osmi lety, když studoval vysokou školu. Dohromady se ale dali až o několik let později, když byl Tomáš na svatbě známých, které Markéta jako radní oddávala. Svatba Pekarových byla na Slovensku, odkud Tomáš pochází. Oba se intenzivně věnují sportu. V minulých dnech markéta oznámila, že nebudete kandidovat na předsedkyni TOP 09, protože by chtěla založit rodinu.

Související témata:
mom TN.cz